Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie zakończyli z sukcesem poszukiwania 28-letniego mężczyzny. Wcześniej wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna został zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Podejrzany jest o rozbój oraz wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Niebawem zostanie przekazany polskim organom ścigania i osadzony w areszcie śledczym.

Mieszkaniec Koszalina był poszukiwany od 4 lat, a podstawą, która uruchomiła całą procedurę było wydanie przez sąd listu gończego. Kryminalni z KWP w Szczecinie, prowadząc działania, ustalili, że mężczyzna może ukrywać się na terenie jednej z miejscowości w Wielkiej Brytanii.

Informację przekazali do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji i nawiązywali współpracę z oficerem łącznikowym w Londynie.

Mając już pewność gdzie przebywa 28-latek, wystąpili do sądu z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania i wszczęcie poszukiwań międzynarodowych. W ubiegłym tygodniu, przy współpracy z polskim funkcjonariuszem delegowanym do Policji Metropolitarnej w ramach programu Nexus, zatrzymano poszukiwanego, który całkowicie zmienił swój wizerunek a ponadto posługiwał się fałszywymi danymi.

Po przeprowadzeniu wszystkich wymaganych prawem procedur ekstradycyjnych mężczyzna zostanie sprowadzony konwojem policyjnym do Polski i osadzony w areszcie śledczym.

Teraz najbliższe kilka lat spędzi w polskim więzieniu. Nie jest wykluczone, że odpowie też za inne czyny karalne, których się dopuścił.

Źródło: KWP w Szczecinie

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]