Zarzut potrójnego usiłowania zabójstwa usłyszał 36-latek z powiatu gdańskiego, który zaatakował swoją partnerkę, po czym wsiadł do samochodu i uciekł. W trakcie rajdu po kolejnych miejscowościach powiatu potrącił ciężarną kobietę, a następnie mężczyznę spacerującego z sześciomiesięcznym niemowlęciem. Ranił też przechodnia, który usiłował go zatrzymać.

Do wszystkich tych zdarzeń doszło w czwartek. Tego dnia około godz. 13 partnerka podejrzanego powiadomiła policjantów, że została zaatakowana przez 36-latka, który następnie wsiadł do samochodu i odjechał.

W trakcie ucieczki mężczyzna potrącił w miejscowości Kolnik (gm. Pszczółki) 21-letnią kobietę w ciąży. Strażacy z Pszczółek zostali wezwani do tego wypadku o godzinie 12:40. Poszkodowaną ciężarną kobietę trzeba było odwieźć do szpitala.

O 13:20 w koszarach OSP Pszczółki odebrano kolejne wezwanie. W trakcie dalszej ucieczki w miejscowości Osice w gminie Suchy Dąb sprawca potrącił 18-letniego mężczyznę spacerującego z 6-miesięcznym niemowlęciem, następnie zranił ostrym narzędziem jednego ze świadków, który chciał go zatrzymać.

Jak poinformowała OSP w Pszczółkach, w akcjach ratunkowych udział wzięło pięć zastępów straży pożarnej, trzy zespoły ratownictwa medycznego i cztery patrole policji.

Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim. skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Źródło: tvpinfo.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]