Tomasz, samotnik, hodowca węży, które stały się dla niego erzacem przyjaźni, jak i dochodową pracą. Alicja, której życie z Robertem jest jedną wielką pomyłką. Pragnie zacząć nowe, bez męża-byłego policjanta i oprawcy u boku. Skrupulatnie zaplanowana ucieczka jest jej jedynym ratunkiem.  

Tomasz zwany Wężem jest łowcą, Alicja –  wymarzoną ofiarą.  Oficjalnie – osobą zaginioną.  Niczym z deszczu pod rynnę wpadnie z jednych osaczających ją ramion w drugie –  upiorne i paraliżujące od strachu. Od pierwszych stron kibicujemy jej w ucieczce, a właściwie ucieczkach dwóch. Śledzona przez psychopatę i wściekłego męża, musi się ukrywać przed obydwoma. Jednocześnie na myśliwego, który  z dewiacyjną dokładnością śledzi każdy jej ruch, zastawia pułapkę. Polowanie trwa.

Wąż jest zabójcą doskonałym, znakomicie znającym anatomię ludzkiego ciała, wie jak zadać śmiertelny cios.  Lemberg na kolejnych kartach kreśli nam świat zły, pełen odrażających ludzi, dla których znęcanie się nad słabszym jest formą najlepszej rozrywki. Za tę – płaci się niemałe pieniądze.

MATEUSZ LEMBERG – Z zawodu lekarz weterynarii, z ducha artysta. Rysował komiksy, także polityczne, zdobywał wyróżnienia na festiwalach filmowych dla amatorów. W 2013 roku jego opowiadanie zostało nagrodzone na słynnym wrocławskim Festiwalu Kryminałów, co zachęciło go do pisania. Usiadł więc i napisał serię cieszących się powodzeniem powieści z komisarzem Witczakiem w roli głównej. Zasługa nocy zdobyła nominację do nagrody głównej na najlepszą kryminalną powieść miejską (Piła, 2015), a pozostałe części cieszyły się sympatią czytelników. Dom węży, jego nowa powieść, to pełnokrwisty, rodzinny thriller z bohaterką w opałach. Jak to u Lemberga – dużą rolę w opowiedzianej historii odgrywają zwierzęta, groźne zwierzęta…

Mateusz Lemberg, „Dom węży” – już w sprzedaży

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]