Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli podpalić samochód na stacji benzynowej. – Jeden z nich przyznał się, tłumacząc, że zrobili to z zemsty z uwagi na konflikt sąsiedzki – podaje stołeczna komenda.

Do zdarzenia doszło  w nocy, około 2.30 na Pradze Północ. – Policjanci otrzymali zgłoszenie o podpaleniu samochodu zaparkowanego na terenie stancji benzynowej – opisuje Irmina Sulich z północnopraskiej komendy. Kiedy dojechali na miejsce, ogień gasili już monitorujący okolicę strażnicy miejscy.

– Płomienie wydobywały się z tylnej części pozbawionego tablic rejestracyjnych opla. Obejmowały już środek pojazdu. Najgorsze, że auto stało na stacji benzynowej. Od dystrybutorów z paliwem dzieliło je zaledwie dwa, trzy metry, a od kamienic po drugiej stronie ulicy – nie więcej niż piętnaście metrów – opisuje Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

Strażnicy wezwali straż pożarną. Sami zrobili, ile mogli, by ugasić ogień. Mała gaśnica wyczerpała się jednak szybko. Funkcjonariusze zauważyli przy budynku stacji paliw dużą gaśnicę przemysłową. – Nie tylko gasiliśmy płomienie, ale też próbowaliśmy chłodzić zbiornik paliwa, by nie doszło do wybuchu – opowiada jeden z funkcjonariuszy, który brał udział w akcji.

Łącznie strażnicy, do czasu przyjazdu straży pożarnej, wykorzystali trzy gaśnice. – Gdy pożar został ugaszony, do funkcjonariuszy podeszło dwóch młodych mężczyzn, którzy od początku z uśmiechami przyglądali się całej akcji gaśniczej. Próbowali wypytywać funkcjonariuszy o przyczyny pożaru i szczegóły akcji, ale wydano im polecenie, by odeszli na bezpieczną odległość – opisuje Jabraszko.

Kiedy na miejsce dojechali policjanci, strażnicy powiedzieli im o „dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyznach”.

– Przejrzeliśmy monitoring, gdzie zauważyliśmy dwóch mężczyzn, którzy zachowywali się podejrzanie, podeszli do pojazdu, a w pewnym momencie oblali go nieznaną substancją i podpalili. Ponadto pracownicy stacji potwierdzili, że mężczyźni widoczni na zapisie kamer chwilę przed zdarzeniem zakupili benzynę – relacjonuje przebieg zdarzeń policjantka.

Mężczyźni, ci sami, którzy z uśmiechem przyglądali się akcji, zostali zatrzymani kilkadziesiąt metrów dalej. Od jednego z nich policjanci wyczuli woń benzyny. Obaj zostali przewiezieni na komendę.

– Podczas wykonywanych czynności okazało się, że mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Jeden z nich przyznał się do podpalenia samochodu tłumacząc, że zrobili to z zemsty z uwagi na konflikt sąsiedzki. Zniszczony opel miał również wybitą szybę z tyłu i urwane boczne lusterko – mówi Irmina Sulich.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy i uszkodzenia mienia. Sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

źródło: tvnwarszawa.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]