„Wyznania przedsiębiorcy pogrzebowego” to zbiór fascynujących wspomnień, które dają wgląd w ten wciąż owiany nutką tajemnicy biznes. Znajdziemy w niej zarówno ciekawe szczegóły dotyczące sztuki mumifikacji, jak również odpowiedź na pytanie, czego możemy nauczyć się o życiu i sobie samych w obliczu śmierci najbliższych.

– Lubię mówić, że jestem przedsiębiorcą pogrzebowym z rodowodem: w moich żyłach, lekko licząc, płynie krew dziewięciu pokoleń przedstawicieli tego fachu. Jako dziecko bawiłem się w chowanego wśród trumien i nieboszczyków. „Caleb, nie huśtaj się na krześle. Pochowałem dzieciaka w twoim wieku, który w taki sposób przewrócił się i skręcił kark” – słyszałem od dziadka.
Gdy dorosłem, chciałem odejść z rodzinnego biznesu tak daleko, jak się tylko dało. Pragnąłem zmieniać świat, a jak miałbym to robić, skoro wszyscy ludzie, z którymi pracowałem, byli… martwi? Wiem jednak, że boicie się śmierci. Wolicie udawać, że jej nie ma. Chcecie, by wychodziła tylnymi drzwiami. Powierzacie ją specjalistom. A zatem jestem. Opowiem wam, jak to będzie wyglądać krok po kroku. O balsamowaniu, ubieraniu do trumny, czuwaniu przy zwłokach. O ostatniej drodze, w którą bez wątpienia zabiorę każdego z was. Ale dziś zapraszam was do domu pogrzebowego. Poznajcie jego tajniki i dowiedzcie się, jak praca ze śmiercią uratowała mi życie – mówi Autor książki.

Caleb Wide to przedsiębiorca pogrzebowy z rodowodem. W jego żyłach płynie krew dziewięciu pokoleń przedstawicieli tego fachu. Wide, na własnym przykładzie, pokazuje, że śmierć może mieć pozytywny wpływ na nasze życie. Swoimi refleksjami dzieli się z czytelnikami swojego bloga „Confessions of a Funeral Director”, który śledzi ponad 100 tysięcy użytkowników.

Caleb Wilde „Wyznania przedsiębiorcy pogrzebowego” – już w sprzedaży!

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]