Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowania zgwałcenia trzech kobiet. Sprawca atakował swoje ofiary w centrum miasta. Na szczęście we wszystkich przypadkach kobietom udało się obronić przed napastnikiem, wyszarpać i uciec. Na początku funkcjonariusze mieli szczątkowe informacje na temat wyglądu napastnika. Jednak ich zaangażowanie i skuteczne działania operacyjnym doprowadziły do ustalenia i zatrzymania przestępcy. Policjanci rozpoznali go po specyficznym sposobie chodzenia i po opatrunku na nadgarstku. Przyznał się do usiłowań i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto zatrzymali 33-letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia trzech kobiet. Do zdarzeń doszło w ścisłym centrum miasta. W połowie kwietnia br. mężczyzna usiłował doprowadzić do obcowania płciowego kobietę, która wchodziła do bramy jednego z budynków mieszkalnych. Swojego zamiaru nie osiągnął z uwagi na opór pokrzywdzonej. Kolejne zdarzenia miały miejsce już na początku maja br. Sprawca podszedł do kobiety przechodzącej jednym z przejść podziemnych przy placu Jana Pawła II, a później do kobiety idącej ulicą Legnicką, atakując je i próbując zaciągnąć w pobliskie zarośla. Na swoje ofiary sprawca wybierał młode kobiety w wieku od 19 do 25 lat. We wszystkich przypadkach kobietom udało się obronić przed napastnikiem, wyszarpać i uciec. Mężczyznę płoszył krzyk kobiet i ich zdecydowana postawa.

Policjanci zebrali wszystkie informacje w tej sprawie i bardzo wnikliwie je przeanalizowali. Każda z kobiet zapamiętała ze zdarzenia pewne szczegóły, które policjanci zebrali w jedną całość i połączyli z wiadomościami od rozpytanych świadków zdarzeń. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą dysponowali również zapisem z kamer monitoringu miejskiego, który utrwalił wizerunek sprawcy. Materiał nie był najlepszej jakości, ale pozwolił funkcjonariuszom na utrwalenie specyficznego sposobu chodzenia mężczyzny. Ponadto policjanci wiedzieli, że mężczyzna jest zraniony w dłoń.

Zaangażowanie i skuteczne działania operacyjne funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Stare Miasto doprowadziły do wytypowania, a następnie zatrzymania mężczyzny, podejrzanego o te przestępstwa. Policjanci namierzyli 33-letniego mężczyznę stojącego przy jednym z bloków na terenie osiedla Szczepin i po chwili obserwacji zatrzymali go. Mężczyzna posiadał obrażenia na dłoni, które zasłonięte były opatrunkiem na nadgarstku

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mu trzech zarzutów usiłowania zgwałcenia.

Czyn ten zagrożony jest karą pozbawiania wolności do lat 12.

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]