Do zabójstw doszło 4 sierpnia 2016 roku w miejscowości Chałupska leżącej w pobliżu Jeziora Wiecanowskiego. Sąd uznał winę oskarżonych wymierzając im kary dożywotniego pozbawienia wolności oraz orzekł środki kompensacyjne o charakterze majątkowym.

Akt oskarżenia w tej sprawie został wniesiony do sądu przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy w lipcu 2017 roku, po przeprowadzeniu skrupulatnego śledztwa.

W toku postępowania przesłuchano kilkudziesięciu świadków, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono materiał biologiczny i uzyskano szereg opinii z dziedziny medycyny sądowej, identyfikacji genetycznej oraz psychiatrii sądowej. Wykonano także eksperyment procesowy i przeanalizowano połączenia telefoniczne m.in. pomiędzy sprawcami i pokrzywdzonymi, a także ślady logowań używanych przez nich aparatów telefonicznych w okresie poprzedzającym zdarzenie.

W toku śledztwa ustalono, że w nocy z 3 na 4 sierpnia 2016 roku miało miejsce spotkanie towarzyskie w gronie znajomych. Początkowo  przebiegało ono spokojnie.  W trakcie tego spotkania pokrzywdzone zostały zawiezione nad jezioro i tam doszło do tragedii.

Przeprowadzone w sprawie czynności doprowadziły do ustalenia sprawców tej zbrodni tj. Macieja K. i Sławomira G. Mężczyźni stanęli przed sądem pod zarzutem zabójstwa kobiet. To przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego, polegające na tym, że działając wspólnie i w porozumieniu, w zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonych, oskarżeni doprowadzili obie kobiety do stanu bezbronności stosując przemoc, a następnie wrzucili je do jeziora, doprowadzając do śmierci przez uduszenie w wyniku utonięcia.

Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżeni nadal przebywają w areszcie tymczasowym.

źródło: www.pk.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]