Akt oskarżenia przeciwko 3 członkom międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem środków odurzających to wynik śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Lublinie.

Międzynarodowa zorganizowana grupa przestępcza działała w okresie od co najmniej grudnia 2016 do marca 2019 roku. W celu uzyskania korzyści majątkowych zajmowała się przewozem i wywozem znacznych ilości środków odurzających z terytorium krajów Europy Zachodniej, głównie z Hiszpanii. Tranzyt prowadził przez Polskę do Republiki Białorusi, a następnie do Federacji Rosyjskiej.

Prokurator oskarżył 3 obywateli Federacji Rosyjskiej o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto jeden z nich jest oskarżony o usiłowanie wywozu poza obszar celny Unii Europejskiej na Białoruś 120 kg żywicy konopi. Dwaj pozostali Rosjanie zostali oskarżeni o dwukrotne wywiezienie narkotyków w postaci haszyszu o łącznej wadze ponad 170 kg, trzykrotny wywóz narkotyków w ilości po 86 kg oraz usiłowania przemytu haszyszu o wadze 86 kg.

Oskarżonym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Śledztwo dotyczące pozostałych członków grupy trwa.

Źródło: www.strazgraniczna.pl

 

 

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]