Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do słupskiego sądu okręgowego akt oskarżenia przeciwko Piotrowi O. (lat 42) o dokonanie zabójstwa Jacka B. oraz o dokonanie szeregu innych przestępstw, to jest przestępstwa: kradzieży samochodu, prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz wywierania groźbą wpływu na zeznania świadka.

Do zbrodni zabójstwa doszło w dniu 23 listopada 2018r. w jednym ze słupskich hoteli, kiedy to Piotr O. po uprzednim pobiciu Jacka B. oraz po przywiązaniu telewizora kineskopowego kablem zasilającym do jego szyi wypchnął go z III piętra przez okno pokoju hotelowego na dziedziniec budynku. W wyniku doznanych przez Jacka B. wielonarządowych wewnętrznych obrażeń ciała, w szczególności doznanych złamań kręgosłupa oraz złamania mostu klatki piersiowej i żeber mężczyzna ten zmarł następnego dnia po zdarzeniu w słupskim szpitalu.

Tłem dokonanego zabójstwa była rywalizacja o kobietę, która w chwili zdarzenia towarzyszyła Jackowi B. Zarówno oskarżony, ofiara przestępstwa oraz towarzysząca mu w chwili zdarzenia kobieta byli nietrzeźwi; wcześniej wszyscy wspólnie spożywali alkohol.

Z ustaleń śledztwa wynika także, iż Piotr O. po dokonaniu zabójstwa Jacka B. jeszcze tego samego dnia groził pobiciem towarzyszącej mu w dniu zdarzenia kobiecie w celu zmuszenia jej do złożenia zeznań, w których przedstawiłaby wersję wydarzeń dla niego korzystną, to jest pozwalającą mu uniknąć odpowiedzialności za śmierć mężczyzny.

Piotr O. został nadto oskarżony o prowadzenie w dniu zabójstwa Jacka B. w stanie nietrzeźwości samochodu osobowego marki Ford Focus, który wcześniej również tego samego dnia ukradł swojemu znajomemu w Krepie Słupskiej. Piotr O. prowadząc po ulicach Słupska skradziony samochód posiadał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Z ustaleń śledztwa wynika również, iż w/w samochód posłużył Piotrowi O. do ucieczki z miejsca dokonanego zabójstwa.

Piotr O. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się jedynie do prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości; do pozostałych zarzucanych mu przestępstw, w tym do dokonania zbrodni zabójstwa nie przyznał się; w toku złożonych przez siebie wyjaśnień umniejszał swoją odpowiedzialność karną.

Po przeprowadzeniu badania psychiatrycznego w warunkach ambulatoryjnych, biegli psychiatrzy orzekli, iż Piotr O. był poczytalny w chwili popełnienia zarzucanych mu przestępstw, w tym zbrodni zabójstwa.

Wobec Piotra O. w dalszym ciągu stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Piotr O. dotychczas nie był karany sądownie.

Za zarzucaną Piotrowi O. zbrodnię zabójstwa grozi mu kara od 8 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności; za popełnienie pozostałych przestępstw grożą mu kary do 2 oraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www. slupsk.po.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]