Dwadzieścia osób usłyszało do tej pory zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w sprawie prowadzonej przez stołecznych policjantów z wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców. Funkcjonariusze przejęli znaczną ilość marihuany, amfetaminy, kokainy oraz innych środków i substancji psychotropowych. Wszyscy zatrzymani są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców.

Policjanci ze stołecznego wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców ustalili, że na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego może działać grupa osób handlująca narkotykami. Mężczyźni wywodzący się ze środowiska pseudokibiców mieli wprowadzać na rynek marihuanę, kokainę, amfetaminę i inne substancje.

Żmudna praca operacyjna przyniosła efekty. Policjanci wytypowali dwie osoby, które jak wynikało z ich informacji mogą zajmować w tym przestępczym procederze główne „role”. Wszystko wskazywało na to, że 22-letni Mateusz S. rozprowadza narkotyki, a zaopatruje się w nie u 39-letniego Patryka G.

Na terenie Warszawy został zatrzymany 22-latek. Kiedy policjanci udali do miejsca jego zamieszkania na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego znaleźli tam elektroniczną wagę, kartonowe pudełko z torebkami strunowymi, kilka porcji marihuany, kokainy oraz tabletki ekstazy. Podczas zatrzymania 39-latka, mężczyzna próbował pozbyć się torebki z marihuaną, wyrzucając ją przez okno. Okazało się, że większość narkotyków zostało ukrytych w pobliskim garażu. Policjanci zabezpieczyli tam ponad 1,5 kilograma marihuany, kilkadziesiąt porcji kokainy, ponad 100 gramów amfetaminy oraz 200 tabletek ekstazy.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie, mężczyźni usłyszeli zarzuty w prokuraturze. Obaj są podejrzani o posiadanie znacznej ilości środków odurzających, Mateusz S. odpowie także za handel nimi, a Patryk G. za przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Policjanci zabezpieczyli od nich pieniądze, w tym również na koncie oraz biżuterię. Łączna kwota zabezpieczenia majątkowego wynosi ponad 70 tys. złotych. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Policjanci podczas kolejnych działań zatrzymali kolejne osoby, które jak wynikało z ich ustaleń uczestniczyły w obrocie narkotyków zakupionych na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Na tym etapie postępowania, 18 osób usłyszało w prokuraturze zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dot. głównie udziału w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi oraz ich posiadania. Trzech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, pozostali zostali objęci policyjnym dozorem. Tym razem zabezpieczono pieniądze w kwocie ponad 7 tys. złotych.

Sprawa prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]