Psychopaci mają zaburzenia osobowości, które charakteryzują się brakiem empatii i impulsywnością. Zazwyczaj są czarujący oraz mają zawyżone poczucie własnej wartości. Do tego to egoiści pozbawieni wyrzutów sumienia i refleksji na temat popełnionych czynów. Specjaliści określają ich jako manipulatorów ze skłonnościami sadystycznymi.

Tym zaburzeniem osobowości częściej dotknięci są mężczyźni niż kobiety. Chociaż to panie potrafią lepiej opanowywać i ukrywać swoje skłonności psychopatyczne.

Niektórzy myślą, że psychopatę łatwo zidentyfikować na pierwszy rzut oka. Nic bardziej mylnego. Potrafią odnaleźć się w świecie i często mają wyższe wykształcenie. Nie mają żadnych hamulców, nie są ograniczeni moralnością w swoich działaniach i bezwzględnie zmierzają do celu, a przy tym doskonale się maskują.

O tym, do czego zdolni są psychopaci możecie się Państwo przekonać w tym numerze „Detektywa”.

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych z psychopatami w roli głównej znajdziesz  w najnowszym wydaniu kwartalnika „Detektyw – Wydanie Specjalne” nr 2/2018 w sprzedaży od 5 czerwca 2018 roku, a także w wersji elektronicznej dostępnej TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]