Determinacja i upór policjantów z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego połączony z bardzo dobrą współpracą Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce pozwoliła na zatrzymanie trzech mężczyzn podejrzanych o podstępną kradzież torebki z samochodu z zawartością znacznej gotówki. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zdarzenie miało miejsce kilkanaście dni temu, kiedy trzech zamaskowanych mężczyzn najpierw przebiło oponę w aucie młodej ostrołęczanki, która pobrała z jednego z kantorów na terenie miasta pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych. Kiedy kobieta zauważyła uszkodzone opony zatrzymała swój pojazd. Wtedy jeden z napastników w chirurgicznej maseczce na twarzy podbiegł do jej auta, wybił szybę i zabrał torebkę, która leżała na miejscu dla pasażera. Po wszystkim mężczyźni uciekli osobową mazdą nie posiadającą tablic rejestracyjnych, pozostawiając na ulicy roztrzęsioną kobietę.

Bezpośrednio po otrzymanym zgłoszeniu sprawą zajęli się policjanci z dwóch ostrołęckich wydziałów: kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego. Funkcjonariusze dzień i noc pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców tego napadu. Podczas rozpracowywania sprawy pracowało po kilkanaście godzin na dobę w czasie wolnym od służby.

Już dwa dni później w lesie na terenie gminy Czerwin funkcjonariusze znaleźli samochód, który brał udział w tym zdarzeniu. Został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Policjanci pracowali dalej, ich ustalenia wskazywały na to, że mężczyźni mogą być obywatelami innego państwa i mogą dokonywać tego rodzaju przestępstw na terenie całego kraju.

Mundurowi krok po kroku badali każdy szczegół sprawy, pozostając w służbie blisko 20 godzin na dobę. Wielu z nich przychodziło także w dni wolne od pracy. Ich dalsze ustalenia wskazywały na to, że mężczyźni mogą przebywać na terenie województwa łódzkiego.

W związku z tym kryminalni z Ostrołęki w miniony piątek pojechali do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie ich ustalenia się potwierdziły. Tam właśnie doszło do dynamicznych zatrzymań. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych, kiedy znajdowali się w aucie. Trzeci kilkanaście metrów dalej, na ulicy. Podczas akcji wszyscy napastnicy byli kompletnie zaskoczeni.

Z ustaleń wynika, że mężczyźni prawdopodobnie, przygotowywali się do kolejnego napadu. Zostali zatrzymani w trakcie obserwacji kolejnego kantoru. Podczas przeszukania pojazdu, którym się poruszali policjanci znaleźli maseczki chirurgicznemu, metalowe szpikulce oraz rękawiczki, które mogły być wykorzystane do przestępstwa w Ostrołęce.

Wszyscy zatrzymani to obywatele Gruzji w wieku 38, 42 i 53 lat. Mężczyźni zostali przewiezieni do ostrołęckiej komendy, gdzie wykonywane z nimi były dalsze czynności procesowe. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec wszystkich zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Niewykluczone, że zatrzymani „na sumieniu” mają również podobne zdarzenia, które miały miejsce na terenie całego kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]