Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu przy udziale funkcjonariuszy Służby Więziennej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wytwarzaniem, przemytem oraz rozprowadzaniem środków odurzających, z których znaczna część trafiła do ośrodków penitencjarnych.

Policjanci zatrzymali osoby biorące udział w przestępczym procederze. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Śledczy nad sprawą pracowali od ponad pół roku. Funkcjonariusze weszli wtedy w posiadanie informacji świadczących o przestępczym procederze i dostarczaniu środków psychoaktywnych m. in. do zakładów karnych.Policjanci przy współpracy funkcjonariuszy służby więziennej zebrali materiały świadczące o prowadzonej przestępczej działalności grupy.

Ustalili osoby, które m. in. dostarczały środki odurzające oraz rozprowadzały je w zakładach karnych.

Podczas dalszych czynności okazało się, że przestępczym procederem kierowała osoba odbywająca karę pozbawienia wolności, dlatego podjęte przez funkcjonariuszy działania były skoordynowane i przeprowadzone w kilkunastu ośrodkach penitencjarnych na terenie kraju.
Policjanci zatrzymali osoby biorące udział w przestępczym procederze. Ustalono, że środki psychoaktywne trafiały do Polski z zagranicy, a następnie były wprowadzane na rynek. Przetworzone i odpowiednio przygotowane trafiały też do ośrodków penitencjarnych. W trakcie wykonywanych czynności policjanci przejęli taką przesyłkę, która została zabezpieczona i przekazana do badań laboratoryjnych.
Wstępne ustalenia śledczych w ramach prowadzonego postępowania wskazują, że grupa mogła rozprowadzić blisko 200 tysięcy porcji handlowych środków odurzających, a znaczna ich część trafiła do zakładów karnych.

Zatrzymane osoby już usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem środków odurzających i wprowadzaniem środków psychoaktywnych do ośrodków penitencjarnych.

Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat.

Obecnie policja wspólnie z Prokuraturą Okręgową we Wrocławiu wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]