Do nietypowej interwencji doszło przed kilkoma dniami na południu Polski, w Limanowej. Funkcjonariusze w patrolu zmotoryzowanym napotkali tutaj… jelenia. W asyście radiowozu, którym policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych ostrzegali innych uczestników ruchu drogowego, zwierzę całe i zdrowe dotarło do bardziej przyjaznych mu terenów leśnych.

W ostatnim okresie, na terenie powiatu limanowskiego nasiliły się zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt. Tylko w pierwszych dniach października, tamtejsza policja odnotowała 9 przypadków potrąceń zwierząt przez kierujących pojazdami. Najczęstszą przyczyną takich kolizji jest nagłe wtargnięcie zwierzyny wprost przed jadący pojazd.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie  szczególnej ostrożności podczas jazdy w godzinach porannych i wieczornych. O tej porze dnia aktywność wielu dzikich zwierząt jest wzmożona. Zdejmijmy nogę z gazu zwłaszcza, gdy przejeżdżamy przez tereny zalesione, tam bowiem  prawdopodobieństwo spotkania ze zwierzyną znacznie wzrasta. Tego typu zdarzenia to poważne zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Warto również  pamiętać, że spotkanie pojazdu z przedstawicielem jeleniowatych, a takich  zdarzeń mamy ostatnio najwięcej, z reguły powoduje znaczne uszkodzenie samochodu. Obecnie trwa okres godowy jeleni, w którym zwierzęta te częściej niż zwykle migrują. Nierzadko dochodzi też do sytuacji, że przedstawiciela tego gatunku można spotkać nie tylko na drodze, ale nawet w centrum miasta.

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]