Do zatrzymania 46-letniego obywatela Rumunii podejrzanego o oszustwa doszło na warszawskiej Woli podczas realizacji stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przy udziale Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji.

Funkcjonariusze z Woli, wraz z rejonową prokuraturą, zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na zastosowanie wobec 46-latka trzymiesięcznego aresztu. Mężczyzna miał montować nakładki klejowe na podajnik gotówki, a po ich zdjęciu zabierał pieniądze, które powinny trafić w ręce właścicieli.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, wraz z funkcjonariuszami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wolskiej komendy, pracowali nad zdarzeniami związanymi z kradzieżą pieniędzy z bankomatów za pomocą nakładek klejowych umieszczanych na urządzeniach do wydawania gotówki. Po dokładnej analizie wszystkich spraw i przeprowadzeniu oględzin miejsca przy udziale grupy dochodzeniowo-śledczej, wytypowano osobę mogącą mieć związek z tymi zdarzeniami.

Okazał się nim 46-letni obywatel Rumunii. Policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać na terenie Warszawy i prawdopodobnie porusza się pojazdem marki Audi. Po ustaleniu dokładnego miejsca pobytu, obywatel Rumunii został. W trakcie przeszukania pojazdu oraz lokalu, w którym przebywał 46-latek,  policjanci znaleźli i zabezpieczyli nakładki oraz taśmy służące do popełnienia przestępstwa. Na miejscu pracował technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady.

Policjanci ustalili, że mężczyzna przebywał dwa lata w zakładzie karnym za podobne przestępstwa. Skrupulatnie gromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dotyczących oszustwa w warunkach recydywy. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego i decyzją sądu 46-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Czynności w tej sprawie realizowane przez wolskich policjantów trwają, a sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: www.policja.waw.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]