Rzadko się zdarza, by prezydent państwa komentował działalność seryjnego zabójcy. A tak właśnie stało się przed kilkoma miesiącami na Cyprze.

– Jesteśmy świadkami serii strasznych przestępstw popełnionych na osobach, które przyjechały do naszego kraju w poszukiwaniu pracy, tak samo jak w przeszłości robiły to dziesiątki tysięcy Cypryjczyków. Ta sprawa jest bez precedensu i ani nasze sumienie, ani nasze społeczeństwo, nie będzie tego tolerować. Takie zbrodnicze instynkty są sprzeczne z naszą kulturą i tradycją – stwierdził prezydent Nikos Anastasiadis.

Cypr to jedna z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego, przyciągająca  turystów z całego świata. Wabi ich mnóstwem atrakcji: starożytnymi zabytkami, turkusowym morzem, mnóstwem pieszych szlaków. Do tego cudowne, piaszczyste plaże, tętniące całą noc kurorty z restauracjami, barami i klubami. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Istny raj na ziemi! Dodatkowo, wedle legendy, to właśnie tam, z morskiej piany wyłoniła się Afrodyta – bogini miłości.

Na tej pięknej wyspie doszło do serii zabójstw, które zszokowały opinię publiczną.  „Cypr w szoku…”,  „Kapitan Gwardii Narodowej pierwszym seryjnym mordercą w historii wyspy…”,  „Trwają poszukiwania zwłok  wampira w mundurze…”, „Czy to już wszystkie ofiary okrutnego zabójcy?”. Artykuły ukazujące się w europejskich gazetach przynosiły coraz więcej szczegółów o zbrodniarzu w wojskowym mundurze.

Poznaj historię zbrodniczej działalności kapitana Metaxasa, którą w marcowym wydaniu „Detektywa” opisała Katarzyna Górzyńska.

Ten i wiele innych tematów kryminalnych poruszamy w „Detektywie” nr 3/2020 w sprzedaży od 11 lutego 2020 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

 

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]