Tragedia wydarzyła się w jednej z miejscowości gminy Grabów w powiecie łęczyckim. W toku postępowania prokurator ustalił, że 18 kwietnia 2020 roku rodzina 58-latka znalazła w pomieszczeniu kuchennym domu, w którym zamieszkiwał, jego zwłoki. Prokurator podczas oględzin ujawnił rany kłute okolic klatki piersiowej, co wskazywało na dokonanie zabójstwa.

Niezwłocznie podjęto czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności sprawy i ustalenia sprawcy. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych doszło do zatrzymania podejrzewanego o zbrodnię 27-letniego mężczyzny. Z ustaleń postępowania wynika, że początkowo w miejscu pobytu 27-latka pokrzywdzony wraz z innymi osobami spożywał alkohol. Następnie 58-latek udał się w stronę swojego domu, a 27-letni mężczyzna go odprowadził.

Już na miejscu starszy z mężczyzn zaproponował dalsze picie alkoholu, który miał w domu. Razem wypili jeszcze pół litra wódki. Bez żadnego konkretnego powodu doszło do sprzeczki, wymiany zdań i szarpaniny. W jej przebiegu 27-latek chwycił znajdujący się w kuchni nóż i zadał pokrzywdzonemu ciosy w okolicę klatki piersiowej. Następnie wybiegł z jego domu zabierając ze sobą narzędzie zbrodni i inny nóż znajdujący się w kuchni. Po drodze wyrzucił oba. Po powrocie do domu babci zdjął zaplamioną koszulkę i rzucił ją na ziemię przy budynkach gospodarczych. Następnie położył się spać. Rano założył inne ubranie i pojechał do pracy. Gdy wrócił został zatrzymany przez policję.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut zabójstwa kwalifikowany z art. 148 par. 1 kodeksu karnego. Podczas przesłuchania 27-latek przyznał się do popełnienia zarzuconej mu zbrodni i opisał przebieg zdarzenia.

Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Podejrzany był już wcześniej karany za kradzież i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania oraz grożącą podejrzanemu surową karę na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Źródło: Prokuratura Krajowa

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]