56-letni Robert P. z Kędzierzyna-Koźla odpowie za zabójstwo znajomego. Do Sądu Okręgowego w Opolu trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie.

Wszystko zaczęło się 19 października ubiegłego roku w Kędzierzynie-Koźlu, w mieszkaniu ofiary – Bogusława P.

Jak zdołano ustalić w śledztwie, obaj panowie pili razem alkohol. Jednak po pewnym czasie pokłócili się i gospodarz zażądał, by Robert P. opuścił jego mieszkanie. Następnie Bogusław P. poszedł do toalety i tam został zaatakowany.

– Robert P. dźgnął gospodarza nożem o długości ostrza 18 cm w lewą stronę klatki piersiowej, w konsekwencji czego doszło do krwotoku do jamy opłucnowej i śmierci – mówi prokurator Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Robert P. został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu. Miał ponad dwa promile alkoholu. Na rozpoczęcie procesu oczekuje w areszcie.

– Nie przyznał się do winy, a podczas składania wyjaśnień powiedział, że Bogusław P. przypadkowo nadział się na nóż, który on trzymał – informuje Stanisław Bar.

Oskarżony był w przeszłości dwukrotnie karany (za przestępstwo znęcania się oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego).

Za zabójstwo grozi mu od 8 do 15 lat, kara 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Źródło: nto.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]