Doprowadzenie do wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zarzuca prokuratura 37-letniemu mieszkańcowi Ostrowi Mazowieckiej. Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę.

Do wypadku doszło na ul. Lubiejewskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Mężczyzna (37 lat) jadąc golfem z nadmierna prędkością potrącił śmiertelnie 71-letnią kobietę, a następnie uderzył w hondę, którą jechał 73-latek. Kierowca również zmarł. Szaleńcza jazda 37-latka zakończyła się dopiero po uderzeniu w zaparkowanego citroena, w którym siedziała 44-latka z dwójką dzieci. Mężczyzna porzucił auto i uciekł z miejsca wypadku.

Ostrowscy policjanci po uzyskaniu rysopisu sprawcy oraz kierunku jego ucieczki ruszyli w pościg. Do tropienia użyto specjalnie przeszkolonego psa. W akcję poszukiwawczą zostali zaangażowani także policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu. Po wydaniu zgody przez prokuraturę opublikowano wizerunek poszukiwanego kierowcy golfa, który pojawił się w mediach ogólnopolskich oraz stronach internetowych jednostek policji.

W poniedziałkowe popołudnie na terenie gm. Ostrów Mazowiecka, w jednej ze stodół, mężczyzna został odnaleziony przez policjantów. 37-latek leżał pod sianem, gdzie wypatrzył go jeden z „kryminalnych”. Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej. 37-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za przestępstwa te grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu na trzy miesiące.

Źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]