Mężczyzna opublikował w internecie nieprawdziwą informację o przekroczeniu przez siebie nielegalnie granicy i posiadaniu broni biologicznej w postaci koronawirusa.

Pomimo iż informacja o tym, że mężczyzna posiada broń biologiczną w postaci koronwirusa Covid-19 i zamierza zainfekować obywateli Polski bardzo szybko zniknęła z internetu, funkcjonariusze, bezpośrednio po uzyskaniu informacji, rozpoczęli ustalanie kto jest odpowiedzialny za jej umieszczenie. Policjanci, przy wsparciu ABW, wytypowali mieszkanie, z którego wiadomość została wysłana.

Funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy musieli zachować maksymalne środki ostrożności. Ubrani w kombinezony ochronne udali się pod wyznaczony adres i zatrzymali zaskoczonego 24-latka. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli laptopa, telefon komórkowy oraz tablet, które mogły posłużyć do umieszczenie informacji w sieci.

W trakcie wykonanych dalszych czynności procesowych ustalono, że wiadomość umieszczona przez podejrzanego w internecie była tylko głupim żartem. Mieszkaniec Wałbrzycha odpowie jednak za stworzenie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia i doprowadzenie do niepotrzebnej interwencji policji oraz innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, wiedząc że zagrożenie nie istnieje.

24-latek stanie teraz przed sądem. Za popełniony czyn może trafić za kratki na 8 lat. Próbki pobrane od zatrzymanego mężczyzny do badań potwierdziły, że nie jest on zarażony koronawirusem.

Źródło: walbrzych.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]