Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że na terenie województwa łódzkiego działa nielegalna krajalnia suszu tytoniowego. 28 lutego na terenie kilku posesji w powiecie  sieradzkim i poddębickim funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze.

Na jednej z posesji, zatrzymano na gorącym uczynku 3 mężczyzn, którzy zajmowali się przetwarzaniem suszu tytoniowego do produkcji papierosów. W pomieszczeniach gospodarczych ujawniono łącznie 6 500 kg suszu tytoniowego o szacunkowej wartości ponad 3,2 mln złotych. Zabezpieczono również maszyny służące do przetwarzania tytoniu.

Zatrzymani trzej mężczyźni w wieku 25, 36 i 37 lat usłyszeli zarzuty posiadania i nabywania nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz nielegalnej produkcji. Grozi im do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności w sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

źródło: www.strazgraniczna.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]