Byli zmęczeni całonocną zabawą. Zapewne każdy z nich marzył, by jak najszybciej znaleźć się we własnym łóżku. Nie było im to jednak dane…
4 lutego 2020
W doskonałych humorach ruszyli w drogę. Do przejechania mieli raptem kilka kilometrów. Do celu podróży jednak nigdy nie dojechali. Wcześniej czekali oprawcy z bronią w ręku. Ich głównym celem okazał się Aleksander Niedzielski.
Boże Narodzenie od kilku pokoleń kojarzy się w Polsce z wigilijną wieczerzą, choinką, prezentami, rodzinnymi spotkaniami przy suto zastawionym stole z jednym pustym miejscem. Symbolizuje ono zarówno osoby, które już nie mogą usiąść z nami przy wieczerzy wigilijnej, jak i miejsce dla zbłąkanego wędrowca… Dla wielu ludzi Boże Narodzenie jest najbardziej wyczekiwanym świętem w roku. Można spotkać się z bliskimi, porozmawiać, pośmiać się, powspominać. Jest rodzinnie i bezpiecznie, nikomu nie powinno przydarzyć się nic złego. W czasach PRL-u bożonarodzeniowa sielanka została dwa razy zakłócona makabrycznymi zdarzeniami, które wstrząsnęły opinią publiczną w całym kraju.
Pierwsza tragedia miała miejsce tuż po wojnie, w grudniu 1945 roku. Co się wtedy wydarzyło? Sprawę w „Detektywie Extra” 1/2020 opisuje Leon Madejski w tekście pt. „Strzały w Boże Narodzenie”.
Wiele ciekawych tematów kryminalnych znajdziesz w kwartalniku „Detektyw Extra” nr 1/2020 w sprzedaży od 21 stycznia 2020 roku, a także w wersji elektronicznej do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.