Warszawska straż pożarna została powiadomiona o pożarze w jednym z bloków na Żoliborzu. Po ugaszeniu ognia, należało ustalić, co było zarzewiem. Przeszukujący lokal strażacy natknęli się na worek, w którym ukryte było ciało kobiety. Zwłoki były pozbawione głowy!

Ta irracjonalna zbrodnia od samego początku budziła wiele znaków zapytania. Przede wszystkim nieznany był motyw działania sprawcy. Co pchnęło młodego i inteligentnego mężczyznę do popełnienia tak makabrycznego czynu? Jakie kierowały nim pobudki? Czy – choć normalnie funkcjonował w społeczeństwie – był na pewno zdrowy psychicznie?

Kajetana P. szukała cała Polska, potem Europa, wreszcie cały świat. Pogoń za mężczyzną trwała blisko 2 tygodnie.  „Łowcy głów” przejechali za nim około 3 tysiące kilometrów, przez Niemcy, Włochy, a potem promem na Maltę. W końcu na jego dłoniach zatrzasnęły się kajdanki…

Jeśli jesteś ciekaw, w jaki sposób mundurowi wpadli na trop „Hannibala z Żoliborza”, zajrzyj do „Detektywa” nr 6/2018.

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym miesięczniku „Detektyw” nr 6/2018 w sprzedaży do 18 czerwca 2018 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]