Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się w ramach Archiwum X ponowną analizą poważnych, dotychczas niewyjaśnionych przestępstw, zatrzymali wczoraj (27.10.2017)  61-letniego mężczyznę i 55-letnią kobietę.

Para podejrzana jest o zbrodnię sprzed 26 lat. Ustalenie osób podejrzanych i ich zatrzymanie jest efektem czynności prowadzonych przez policjantów w sprawie zabójstwa z 1991 roku. Do zbrodni doszło w nocy z 17/18 października w jednym z domów na terenie powiatu lwóweckiego. Nieznany wówczas sprawca bądź sprawcy zamordowali 32-letniego mężczyznę. Jego zwłoki ujawniła żona. Według zgłaszającej miało dość tam do napadu dokonanego przez nieznanych sprawców.

Śledztwo prowadzone wówczas przez Prokuraturę Wojewódzką w Jeleniej Górze i Policję nie dało odpowiedzi, kto jest winny tej zbrodni. Sprawa przez lata pozostawała niewyjaśniona. Teraz pracując nad inną sprawą brutalnego zabójstwa także w powiecie lwóweckim, funkcjonariusze ustalili pewne okoliczności, które powiązali z zabójstwem mężczyzny z 1991 roku.

Dalsze ustalenia i działania prowadzone przy współpracy z Dolnośląskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, a także zgromadzony materiał dowodowy, poparty badaniami biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego dolnośląskiej Policji i jego drobiazgowa analiza, pozwoliły wytypować osoby podejrzewane o tę zbrodnię – żonę zamordowanego i jej partnera.

Oboje zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, zgłoszony przez kobietę napad był sfingowany. Oboje zatrzymani zostali wczoraj doprowadzeni do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszeli zarzut zabójstwa. Dzisiaj prokurator podejmie decyzję o złożeniu wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanych.

Źródło: http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]