Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali Lamborghini Urus warte 1, 4 mln zł. To najdroższy poszukiwany pojazd, który dotychczas odzyskała Straż Graniczna i jeden z najdroższych i najszybszych samochodów typu SUV, produkowanych na świecie.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku przerwano podróż 37-letniemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna usiłował wyjechać z Polski samochodem marki Lamborghini Urus (rok produkcji 2019). Funkcjonariusze SG ustalili, kontaktując się ze służbami Szwajcarii, że pojazd jest poszukiwany. Auto zabezpieczono, a kierowca został przesłuchany w charakterze świadka.

Lamborghini to samochody, których renoma znana jest na całym świecie. Charakterystyczny jest dla nich nowoczesny design, ale też świetne parametry i mocne silniki. Lamborghini słyną również z luksusowego wyposażenia, ale i nieprawdopodobnie wysokich cen, dlatego chętnie wybierane są przez złodziei samochodów. Z drugiej strony łatwo wyłowić je w tłumie innych aut, co nie ułatwia pracy przestępcom!

KK/www.strażgraniczna.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]