Wszystkie osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jeden z mężczyzn odpowie za kierowanie nią.

Do sprawy policjanci zatrzymali w zeszłym tygodniu trzy kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 25 do 55 lat. W październiku 2018 roku funkcjonariusze zatrzymali 7 innych osób, w tym 39-latka, podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Grupa działała w latach 2010-2018. Usługi seksualne organizowane  były w ramach tzw. domówek odbywających się na terenie Gdańska i Gdyni. Członkowie grupy, od świadczących usługi kobiet, w zamian za część zysków z prostytucji, organizowali ochronę i transport, wykonywali zdjęcia i zamieszczali ogłoszenia na portalach internetowych. Policjanci ustalili do tej pory, że kierujący przedmiotową zorganizowaną grupą przestępczą z prowadzonej działalności uzyskał dochód nie mniejszy niż 740 tys. zł.

Przestępstwo kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Udział w zorganizowanej grupie  przestępczej  zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat  5. Taka sama kara  grozi za przestępstwo ułatwiania prostytucji oraz czerpania korzyści majątkowej.

Gdy  sprawca  działa w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, sąd  skazując go może wymierzyć karę do górnej granicy ustawowego zagrożenia  zwiększonego o połowę.

Źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]