Policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa podczas zakupów na jednym z portali internetowych. Sprawcy wystawiali do sprzedaży głównie meble, materace i artykuły pościelowe. Mimo wpłat, towar nie docierał do klientów. Poszkodowani w ramach specjalnego programu ochrony kupujących otrzymali od portalu zwrot poniesionych strat.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi, bazując na wcześniej zebranym materiale dowodowym, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 42 i 65 lat, podejrzanych o oszustwa na wielką skalę. Funkcjonariusze na podstawie postanowienia prokuratora przeszukali także siedzibę firmy w dzielnicy Łódź Górna.

Śledczy ustalili, że nieuczciwi użytkownicy korzystając z różnych kont na portalu aukcyjnym wystawiali głównie meble, materace i artykuły pościelowe i nigdy nie wysyłali towaru kontrahentom pobierając zapłatę. W ten sposób oszukali 1399 internautów z całej Polski. Łączna kwota strat to ponad 499 tysięcy złotych. Z racji tego, że klienci, w ramach specjalnego programu ochrony kupujących, otrzymali od portalu zwrot poniesionych strat, ostatecznym pokrzywdzonym jest sam portal. Policjanci po zatrzymaniu podejrzanych zabezpieczyli m.in. dokumentację księgową oraz sprzęt komputerowy.

Prokurator przesłuchał zarówno 42-latka jak i jego 65-letniego ojca. Obaj usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zastosował wobec nich dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Śledczy starają się również o istotne w tym przypadku zabezpieczenie majątkowe.

Źródło: KWP w Łodzi

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]