Pracownicy rosyjskiej służby zdrowia w tajemniczych okolicznościach wypadają z okien szpitali. W ciągu dwóch tygodni odnotowano trzy takie przypadki, dwóch medyków zmarło. Lekarz z Woroneża miał zwrócić uwagę przełożonym, że mimo zakażenia Covid-19 zmuszany jest do pracy. Teraz leży w ciężkim stanie w szpitalu po tym jak wcześniej opuścił go przez okno na wysokości drugiego piętra – pisze CNN.

Każdy z trzech incydentów – zgodnie z doniesieniami – badany jest przez rosyjskie organy ścigania. Ostatnie zdarzenie dotyczy Alexandra Shulepova, lekarza pogotowia ratunkowego w Woroneżu, mieście położonym na południe od Moskwy – informuje CNN.

Shulepov jest w poważnym stanie po tym jak wypadł przez szpitalne okno w sobotę. Lokalna telewizja państwowa, powołując się na regionalnych urzędników ds. zdrowia potwierdziła tę informację. Policja nie odpowiedziała na prośbę CNN o komentarz.

Lekarz i jego kolega Aleksander Kosyakin opublikowali wideo online, w którym informowali, że Shulepov został zmuszony do kontynuowania pracy po pozytywnym wyniku testu na Covid-19.

Kosyakin wcześniej krytykował administrację szpitala za brak sprzętu ochronnego. Został przesłuchany przez policję za rzekome rozpowszechnianie fałszywych wiadomości. Informacje te potwierdził w wywiadzie dla CNN.

– Shulepov jest na oddziale intensywnej terapii, o ile wiem, w poważnym stanie. Ostatni raz rozmawiałem z nim 30 kwietnia – powiedział Kosyakin. – Czuł się dobrze, przygotowywał się do wypisania ze szpitala… i nagle to się stało, nie jest jasne, dlaczego i po co, tak wiele pytań, na które nawet nie mam odpowiedzi – mówił o wypadku w nieznanych okolicznościach.

Szpital Novousmanskaya stwierdził w oświadczeniu, że lekarz został odwołany z dyżurów, gdy tylko poinformował administrację o zakażeniu. Placówka miała mu zaproponować hospitalizację na oddziale chorób zakaźnych.

Wcześniej lekarze opublikowali nagranie w mediach społecznościowych. Zwracają w nim uwagę, że zostali zmuszeni do pracy mimo potwierdzenia koronawirusa u jednego z nich.

Trzy dni później Shulepov wycofał swoje wypowiedzi, mówiąc, że w swoim filmie z Kosyakinem był „przytłoczony emocjami” Drugie nagranie Shulepova zawiera wypowiedź Igora Potanina, naczelnego lekarza szpitala Novousmanskaya, który powiedział, że jego personel medyczny ma wystarczający sprzęt ochronny.

Jak donosi CNN, Shulepov to trzeci pracowniki służby zdrowia w Rosji, który wypadł z okna w ciągu ostatnich dwóch tygodni. 1 maja Elena Nepomnyashchaya, lekarka szpitala w syberyjskim mieście Krasnojarsk, zmarła po tygodniu spędzonym na intensywnej terapii – podał w oświadczeniu regionalny minister zdrowia.

Lokalna stacja telewizyjna TVK Krasnojarsk poinformowała w tym czasie, że Nepomnyashchaya rzekomo wypadła z okna podczas spotkania z regionalnymi urzędnikami ds. zdrowia, podczas którego dyskutowali o przekształceniu kliniki w ośrodek przeznaczony do walki koronawirusem.

Doniesiono, że Nepomnyashchaya sprzeciwiała się tym zmianom z powodu braku wyposażenia ochronnego w szpitalu. Regionalny departament zdrowia zaprzeczył zarzutom w oświadczeniu dodając, że szpital znajduje się w „rezerwie” dla pacjentów z koronawirusem, a jego personel został przeszkolony i wyposażony.

24 kwietnia Natalia Lebiediewa, szefowa pogotowia ratunkowego w Star City, głównej bazie szkoleniowej rosyjskich kosmonautów, zmarła po wypadku w szpitalu. Szpital Federalnej Agencji Biomedycznej, który twierdzi, że leczył ją z powodu koronawirusa. W oświadczeniu napisano, że  „tragiczny wypadek” miał miejsce, bez dalszych wyjaśnień.

Dodano, że była „prawdziwą profesjonalistką w swojej dziedzinie, ratując ludzkie życie każdego dnia”.

źródło: www.polsatnews.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]