Prokuratura Rejonowa Wrocław Krzyki-Zachód skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arturowi Ch. oskarżonemu m.in. o usiłowanie zabójstwa Yurii H.

Podstawą do skierowania aktu oskarżenia przeciwko Arturowi Ch. był zebrany w sprawie materiał dowodowy, przede wszystkim w postaci zeznań pokrzywdzonego, świadków będących na miejscu zdarzenia, opinii sądowo-lekarskiej, a przede wszystkim oględzin nagrania zarejestrowanego na kamerze zamontowanej w pojeździe Artura Ch.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, w dniu 27 kwietnia 2019r., w godzinach porannych, na jednej z wrocławskich ulic, Artur Ch. kierując samochodem osobowym, w pewnym momencie zderzył się z jadącym rowerzystą – Yurii. H. Po zdarzeniu rowerzysta zatrzymał się, mężczyźni wymienili między sobą kilka zdań, po czym pokrzywdzony odjechał w kierunku pobliskiego parku.

Artur Ch. udał się swoim samochodem w pościg za ww. rowerzystą. Gdy obaj mężczyźni dojechali do pobliskiego parku, Artur Ch. uderzył swoim pojazdem w jadącego na rowerze pokrzywdzonego, a następnie po nim przejechał. Pierwszej pomocy udzieliły pokrzywdzonemu osoby postronne, które były świadkami zdarzenia. Następnie na miejsce zdarzenia został wezwany zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał pokrzywdzonego do szpitala, celem dalszej hospitalizacji.

W wyniku zdarzenia Yurii H. doznał obrażeń ciała w postaci tępego zmiażdżenia, urazu klatki piersiowej z następczą odmą opłucnową obustronną oraz złamaniem żeber, co doprowadziło u pokrzywdzonego do ostrej niewydolności oddechowej, co należy uznać za ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Artur Ch. nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia, w których podał, że chciał jedynie zatrzymać uciekającego przed nim mężczyznę aby uzyskać jego dane osobowe i domagać się odszkodowania.

Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: www. prokuratura.wroclaw.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]