Na terenie Prudnika(woj. opolskie)  doszło do 2 kradzieży pieniędzy z mieszkania. W obu przypadkach oszust dostał się do wewnątrz podając się za „listonosza”. Następnie mężczyzna prosząc o szklankę wody wykorzystał nieuwagę 79 i 82-latka i skradł prawie 5 000 złotych. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się oszukać! Nie każdy, kto puka do drzwi powinien zostać wpuszczony do naszego mieszkania.

W środę (29 sierpnia), na terenie Prudnika doszło do 2 kradzieży pieniędzy z mieszkania. W obu przypadkach do drzwi starszych osób zapukał mężczyzna podający się za „listonosza”. 79 i 82-latek wpuścili tą osobę do środka. Po tym jak oszust dostał się do wewnątrz poprosił o szklankę wody, a następnie wykorzystując nieuwagę skradł łącznie prawie 5 000 złotych. Kiedy starsze osoby spostrzegły, że mają do czynienia z oszustem, ten uciekł już z mieszkania.

Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Dlatego policjanci w trosce o Państwa bezpieczeństwo radzą:

– nie wpuszczajmy do mieszkania osób nieznajomych, szczególnie, kiedy jesteśmy sami, lepiej poprosić sąsiada aby był obecny przy rozmowie,

– przed wpuszczeniem obcej osoby do domu zawsze żądajmy okazania legitymacji potwierdzającej tożsamość i wykonywaną funkcję, najlepiej sprawdźmy telefonicznie, czy dana instytucja wysłała do nas swojego pracownika,

– unikajmy przechowywania w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii. Oszczędności bezpieczniej lokować w banku,

– nie dawajmy pieniędzy akwizytorom czy inkasentom, nie podpisujmy nieznanych dokumentów przed ich przeczytaniem i zrozumieniem.

Pamiętajmy również, że prośba o kartkę i długopis lub szklankę wody jest tylko pretekstem dla złodzieja, aby znalazł się w środku mieszkania do którego puka !!! Nie angażujmy się w sytuację przedstawiane przez odwiedzające nas osoby, rozmowa jest sposobem na wzbudzenie zaufania.

Jeżeli uważacie państwo, że odwiedzająca was osoba może być oszustem, powiadomcie Policję – tel. 112

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]