Oławscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów przez… awanturę domową. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego w pokoju 6 krzaków zabronionej rośliny oraz sprzęt służący do jej uprawy. Teraz za uprawę konopi innych niż włókniste może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z oławskiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego na interwencję, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym awantury domowej w jednym z domów na terenie gminy Oława. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze podjęli działania zmierzające do zażegnania konfliktu. Pouczyli domowników o stosownym zachowaniu i o konsekwencjach prawnych niewłaściwego postępowania.

Jednak okazało się, że nieporozumienie rodzinne, w związku z którym pojawili się w mieszkaniu, to dopiero początek. Podczas rozmowy z synem zgłaszającej interwencję, mundurowi zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie nastolatka, które  wskazywało na to, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Ponadto funkcjonariusze wyczuli charakterystyczny zapach marihuany, który unosił się w mieszkaniu. W tych okolicznościach policjanci podjęli dalsze działania, w wyniku których ujawnili w pokoju 19-latka plantację marihuany. Rośliny były uprawiane w doniczkach umieszczonych w specjalnie do tego przystosowanym namiocie. Mundurowi  zabezpieczyli krzewy konopi i sprzęt do ich uprawy.

19-letni właściciel roślin został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za uprawę konopi innych niż włókniste może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 3.

www.dolnoslaska.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]