Rozwiązanie zagadki kryminalnej:

Policja nie miała wątpliwości, że zarówno kolor włosów niebezpiecznego żartownisia, jak również okulary, śniada karnacja twarzy oraz wąsy i broda – były celowym kamuflażem, niezbędną charakteryzacją, aby uniemożliwić późniejsze rozpoznanie przez ewentualnych świadków.

  1. Celem ułatwienia identyfikacji (rozpoznania przez świadka), komisarz mógł polecić przefarbować włosy każdemu z podejrzanych na kolor czarny (łysemu założyć perukę), odpowiednim makijażem przyciemnić skórę twarzy, przykleić każdemu z tej trójki odpowiednie wąsy i brodę oraz założyć optyczne okulary w cienkiej, złotej oprawie. Gdyby taka charakteryzacja (dokładnie wg rysopisu zapamiętanego przez pana Jerzego) nie dała rezultatu, policja mogła jeszcze:
  2. Sprawdzić, czy któryś z podejrzanych nie nosi szkieł kontaktowych zamiast okularów.
  3. Przeprowadzić zapachową analizę porównawczą przedmiotów stanowiących zawartość plastikowej torby i wszystkich podejrzanych.
  4. Pobrać biologiczne ślady z przyborów do golenia, względnie ze szczoteczki do zębów i grzebienia, a przede wszystkim z pozostawionej w kawiarence filiżanki, z której pił kawę sprawca, celem przeprowadzenia badania porównawczego kodu genetycznego DNA trójki podejrzanych.
  5. Zdjąć odciski palców ze wspomnianej filiżanki, z której pił kawę podejrzany mężczyzna.

< 1 2

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]