Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które były poszukiwane w związku z wybuchem gazu w mieszkaniu przy ul. Wyszyńskiego 25. Jest ono rezultatem dużego zaangażowania policjantów. Zatrzymanie da śledczym możliwość przeprowadzenia czynności procesowych, które mają za zadanie wyjaśnić szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Od środy (3 lipca) wieczorem trwały intensywne czynności zielonogórskich policjantów w związku z wybuchem gazu w mieszkaniu przy ul. Wyszyńskiego 25. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia, a po zakończeniu działań przez strażaków, prowadzili oględziny. Równocześnie kryminalni prowadzili pierwsze ustalenia w sprawie. Już chwilę po zdarzeniu policjanci wiedzieli, że do wyjaśnienia sprawy należy poszukiwać dwóch kobiet. To lokatorki mieszkania, w którym prawdopodobnie doszło do wybuchu.

W czynności zaangażowano policjantów wszystkich pionów. Ustalony rysopis i wizerunek został przekazany służbom. Swoje zadania realizowała także specjalna grupa poszukiwawcza z zielonogórskiej komendy oraz Grupa Poszukiwawcza OSP Jarogniewice. Po szczegółowej analizie funkcjonariusze ustalili, że kobiety mogą ukrywać się w lesie w okolicy dzielnicy Jędrzychów. Doświadczeni policjanci wraz ze strażakami rozpoczęli intensywne poszukiwania, trwające kilka godzin. Praca funkcjonariuszy szybko przyniosła skutek.

Kobieta w wieku 77 lat i jej 53-letnia córka zostały zatrzymane kilka kilometrów od miejsca zdarzenia. Młodsza z nich próbowała jeszcze uciekać. Kobiety zostały zatrzymane przy prowizorycznym szałasie. Dzięki skutecznej pracy zielonogórskiej policji śledczy przeprowadzą z nimi jeszcze dzisiaj czynności procesowe. W stosunku do kobiet zostanie skierowany wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]