Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Wrzeszcz w Gdańsku skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko trzem kobietom w wieku 24, 47 i 50 lat o dokonanie wielokrotnych kradzieży na terenie Gdańska. Dwie z nich odpowiedzą również za dokonanie rozboju.

W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego ustalono, że w okresie od listopada 2017 roku do lipca 2018 roku na terenie Gdańska kobiety dokonywały kradzieży pieniędzy oraz przedmiotów wartościowych w postaci perfum, zegarków i biżuterii w mieszkaniach osób pokrzywdzonych.

Oskarżone wchodziły do mieszkań pokrzywdzonych podając się za pracownice urzędu gminy, opieki społecznej, wodociągów bądź pod innym pretekstem. Działały we dwie lub trzy. Jedna z kobiet  rozmawiała z pokrzywdzonymi odwracając ich uwagę, a w tym czasie kolejna dokonywała kradzieży. W jednym przypadku doszło do użycia przemocy wobec pokrzywdzonej, w celu  uniemożliwienia skutecznej obrony i zawiadomienia Policji.

Działając w ten sposób kobiety dokonały kradzieży pieniędzy w kwotach od kilkuset do kilku tysięcy złotych oraz mienia wartości kilku tysięcy złotych na szkodę siedmiu pokrzywdzonych. Łączna wartość utraconego przez pokrzywdzonych mienia  przekracza  kwotę 30 tysięcy złotych.

W toku postępowania przygotowawczego podejrzane nie przyznały się do popełnienia zarzuconych im czynów oraz odmówiły złożenia wyjaśnień.

Wobec wszystkich kobiet stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.  Aktualnie  w areszcie przebywa jedna z oskarżonych.

źródło: www.pk.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]