Funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku, na podstawie analizy ryzyka, skierowali do przeskanowania urządzeniem RTG przekraczający granicę samochód ciężarowy. Po interpretacji uzyskanego obrazu funkcjonariusze KAS przeprowadzili szczegółową rewizję pojazdu. W wyniku podjętych działań ujawnili 400,45 kg bursztynu, który próbowano przemycić do Polski bez opłacenia należnych podatków.

Przemycany bursztyn miał postać nieobrobionych i wstępnie obrobionych brył o różnej wielkości. Wśród nich również rzadko spotykane całkiem spore i piękne okazy.

Kierujący pojazdem obywatel Ukrainy twierdził, że nic nie wiedział o nielegalnym ładunku i nie przyznał się do próby przemytu jantaru.

Postępowanie w sprawie prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

To rekordowa jednorazowa partia bursztynu zatrzymana przez Służbę Celno-Skarbową. Dla porównania w 2018 roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt łącznie 1236 kg bursztynu.

źródło: KAS

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]