Do zatrzymania doszło dzięki funkcjonariuszom Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na autostradzie 21 września, kiedy dwóch obywateli Rosji próbowało wywieźć narkotyki z Polski przez drogowe przejście graniczne w Sławatyczach.

Podczas dokładnej kontroli pojazdu, w której czynny udział brał pies służbowy Ceron, w skrytkach konstrukcyjnych samochodu funkcjonariusze SG znaleźli hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości ze skrystalizowaną substancją. Okazało się, że w samochodzie obywatele Rosji przewozili ponad 50 kg ekstazy. Wartość towaru oszacowano na przeszło 10 mln zł. Jeśli narkotyki trafiłyby do nielegalnego obrotu, mogłyby odurzyć około miliona osób, a ich wartość wzrosłaby na czarnym rynku dwukrotnie.

Podróżni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Lublinie oboje zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Źródło: www. strazgraniczna.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]