Do kontroli granicznej zgłosił się 51-letni obywatel Wielkiej Brytanii narodowości burundzkiej. Mężczyznę podejrzewano o przemyt znacznych ilości narkotyków. Informacja potwierdziła się podczas szczegółowej kontroli bagaży podróżnego, które oznaczyły psy Służby Celno-Skarbowej.

Po przeszukaniu walizek funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału SG i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili osiem pakietów heroiny. Były podklejone do ścian walizek. Mężczyzna próbował zniwelować zapach przemycanego narkotyku używając egzotycznej mieszanki przypraw.

Szczegółowe badania w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej SG potwierdziły, że przemycana heroina była wysokiej jakości narkotykiem. Oszacowano, że z tej ilości narkotyku można by było uzyskać co najmniej 25 tys. działek dealerskich. Narkotyki najprawdopodobniej miały trafić na rynek jednego z krajów Unii Europejskiej.

Mężczyznę zatrzymano. Usłyszał zarzut przemytu znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd postanowił o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG Warszawa-Okęcie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota.

Źródło: www.strazgraniczna.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]