W kilka godzin po zdarzeniu legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Za ten czyn grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 2 maja na jednej z ulic w Legnicy. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, otrzymał zgłoszenie o prowadzonych czynnościach reanimacyjnych mężczyzny, który najprawdopodobniej został ugodzony nożem. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy oraz policyjną grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wykonywali oględziny miejsca, zabezpieczając ślady niezbędne do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia

Z uwagi na fakt, że sprawca oddalił się, z miejsca zdarzenia, podjęto natychmiastowe działania pościgowe, które wspierane były przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W wyniku intensywnych działań operacyjnych, już kilka godzin po zdarzeniu, policjanci zatrzymali mężczyznę, mogącego mieć związek ze sprawą. Podejrzany to 23-letni mieszkaniec Legnicy.

Z ustaleń poczynionych przez śledczych wynika, że między mężczyznami doszło do sprzeczki, podczas której 23-latek ugodził nożem swojego 27-letniego znajomego. Pomimo podjętej natychmiastowej pomocy i reanimacji poszkodowanemu przez świadków zdarzenia, a później przez załogę karetki pogotowia, mężczyzna zmarł.

Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. We wtorek został doprowadzony do sądu, z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd, po zapoznaniu się z materiałami, przychylił się do wniosku prokuratora. 23-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Źródło: legnica.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]