Prokurator postawił 35-latce zarzut zabójstwa. Mieszkanka gminy Modliborzyce składała wyjaśnienia, ale śledczy nie zdradzają szczegółów.

– Mogę jedynie powiedzieć, że w świetle tych wyjaśnień nie ma wątpliwości, że podejrzana popełniła zarzucany jej czyn – mówi prokurator Artur Szykuła, rzecznik Prokuratury Okręgowej Zamościu.

Śledczy wnioskowali o tymczasowe aresztowanie 35-latki. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Zamościu podzielił argumenty prokuratury. Postanowił, że kobieta najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do tragedii doszło w ubiegły piątek, w jednej z miejscowości w gm. Modliborzyce. Policjanci dostali zgłoszenie o mężczyźnie ugodzonym nożem. Mimo podjętej reanimacji, życia 41-latka nie udało się uratować.

Na miejscu zdarzenia mundurowi zatrzymali żonę mężczyzny. Kobieta była pijana. Miała ponad promil alkoholu w organizmie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zabójstwa doszło w efekcie małżeńskiej kłótni. W pewnej chwili kobieta chwyciła nóż i ugodziła nim swojego męża.

W tym czasie, w domu było 10-letnie dziecko. Obecnie jest pod opieką krewnych. Aresztowanej kobiecie za zabójstwo grozi nawet dożywocie.

Źródło: www.dziennikwschodni.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]