Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują funkcjonariusze w całym kraju, jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby te rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

Iławscy funkcjonariusze podczas patroli miasta i gminy Iława zauważyli znaną im z wcześniejszych interwencji 55-latkę. Policjanci zapoznając się codziennie z listą osób poszukiwanych wiedzieli, że kobieta jest poszukiwana za zakłócanie spokoju o charakterze chuligańskim. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkankę powiatu iławskiego i odkonwojowali ją do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 15 dni.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci z Susza podczas czynności służbowych. Funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania. Policjanci uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie gminy może przebywać poszukiwany przez policję 41-latek. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, gdzie potwierdził informację.  Mieszkaniec powiatu iławskiego poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez sąd. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 12 dni za  miesięcy za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali  mężczyznę, który został już przetransportowany do iławskiego więzienia.

Tymczasem policjanci z Zalewa zatrzymali 55-latkę. Kobieta nie stawiała się na rozprawy do sądu. Funkcjonariusze otrzymali nakaz zatrzymania i doprowadzenia do sądu na rozprawę. W związku z powyższym policjanci zatrzymali kobietę i odkonwojowali do sądu.

Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: ilawa.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]