Steven był młodym i niezwykle przystojnym mężczyzną, mającym wielkie powodzenie u kobiet. Poprzedniego dnia wieczorem rozmawiał przez telefon z matką, która zapowiedziała swą wizytę w kawalerce syna następnego ranka.

 

Punktualnie o 10.00 rano matka Stevena zapukała do mieszkania jedynaka, jednak odpowiedziała jej głucha cisza. Starsza pani, w najwyższym stopniu zaniepokojona, wezwała policję. Funkcjonariusze wyważyli drzwi. Niestety Steven już nie żył. Lekarz stwierdził, że śmierć nastąpiła zaledwie dwie godziny wcześniej w wyniku postrzału w serce.

 

Komisarz Hamilton rozpoczął śledztwo od przesłuchania matki zmarłego. Zrozpaczona kobieta  niechętnie przyznała, że Steven był niestałym w  uczuciach lekkoduchem. Po kryjomu przed zakochaną w nim bez pamięci Judy, młodą utalentowaną aktorką, spotykał się z niecieszącą się dobrą reputacją, stewardesą Elisabeth. Kupił jej nawet  pierścionek zaręczynowy…

 

 

 

Policjant musiał przesłuchać obydwie młode kobiety. Najpierw zeznawała stewardesa, jednak Elisabeth na czas zabójstwa przedstawiła alibi: – Feralnego ranka znajdowałam się na pokładzie samolotu, który wystartował z Nowego Jorku o 7.30 rano i dwie godziny później wylądował w Chicago…

 

 

Następnie Hamilton przesłuchał aktorkę Judy. Dziewczyna była załamana śmiercią ukochanego,  jednak i ona legitymowała się solidnym alibi: – W czasie kiedy zginął Steven, byłam w swoim mieszkaniu i uczyłam się na pamięć nowej roli. Mam zwyczaj głośno powtarzać kwestie, gdyż wtedy lepiej zapamiętuję tekst. Tu są cienkie ściany, więc sąsiad musiał mnie słyszeć. Proszę go o to zapytać.

 

Stary policyjny wyga nie omieszkał sprawdzić zeznań podejrzanych kobiet, uzyskując w obu przypadkach potwierdzenie ich wersji. Właśnie rozmawia z mocno już starszym panem, sąsiadem Judy: – Tak, słyszałem jak od rana w kółko powtarzała ten sam tekst. Chwilami zagłuszał ją szczekaniem jej własny pies ale widocznie to jej nie przeszkadzało.

 

Pod pozorem złożenia dodatkowych wyjaśnień, komisarz wezwał do komisariatu obie młode damy. Był zbyt doświadczonym policjantem, aby dać się zwieść kłamliwym zeznaniom. O zabójstwo Stevena oskarżył jedną z kobiet.

 

Którą i dlaczego?

Rozwiązanie zagadki kryminalnej na kolejnej stronie.

1 2>

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]