Chińskie (nomen omen) przysłowie mówi: „Obyś żył w ciekawych czasach”. Bez wątpienia wszyscy, którzy żyli w Polsce Ludowej tego doświadczyli.

Było ciężko, ale czy wtedy myślano, że ciekawie? Łatwiej ocenia się z perspektywy czasu… Czy dzisiaj żyjemy w ciekawych czasach? Z pewnością. A do tego jest to nadzwyczaj trudny okres. Koronawirus zawładnął całym światem. Dzieją się rzeczy, jakie do tej pory były jedynie wymysłem twórców filmów i autorów książek. Okazuje się, że fantastyka stała się bolesną prawdą. Mimo tragedii, jaka dotyka wiele osób, i strachu przed chorobą nie brakuje hien, które czyhają, aby wykorzystać epidemię. Tak jak niektóre przestępstwa były możliwe tylko w ­PRL-u i ze względu na specyfikę tego okresu nigdy wcześniej ani później nie mogły już zaistnieć, tak i koronawirus rozbudza wyobraźnię oszustów…

Łatwowiernych nie brakuje.

Docierają do nas sygnały, że wiele osób ma dość tematu pandemii i chętnie zajęłaby myśli innymi treściami. Nic prostszego. Zachęcamy do  cofnięcia się w czasy Polski Ludowej… „Detektyw Extra” czeka.

Wiele ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym kwartalniku „Detektyw Extra” nr 2/2020 w sprzedaży od 21 kwietnia 2020 roku, a także w wersji elektronicznej do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]