„Hotel Varsovie. Bunt Chimery” to podróż po Warszawie na przestrzeni wieków napisana z wielkim rozmachem. Jedna rodzina, kilka pokoleń i historie rozgrywające się na ulicach stolicy w ciągu ponad trzech wieków. Nowy tom rodzinnej sagi warszawskich hotelarzy przeniesie czytelników w świat romansów, skrywanych skandali i niepohamowanych namiętności.

„Hotel Varsovie. Bunt chimery” to drugi tom cyklu, jednak można śmiało przeczytać jako osobną historię. Akcja powieści rozpoczyna się na przełomie XIX i XX wieku. W stolicy panuje zepsucie, prostytucja jest na porządku dziennym, pleni się hazard. Hotelem Varsovie zarządza zimna wdowa po Jeremim Żmijewskim, będąca pod wpływem demonicznej Wandy Mednis. Gdy pewnego dnia odnajdują się listy mogące obciążyć Reginę, na jaw wychodzą wstydliwe tajemnice długo skrywane przez właścicielkę posiadłości. To jednak dopiero początek rodzinnych sekretów, które posiada niemal każdy członek warszawskiego rodu.

 

– Czy pani może już zdążyła przeczytać ostatni odcinek powieści Bolesława Prusa? Zdaje się, że to właśnie dzisiaj publikowany jest fiał – zagadnął spontanicznie.
Kobieta uniosła w zabawny sposób brwi i odparła:
– Pan jesteś wielbicielem Lalki?
– Oczywiście, wiem, że nie wszystkim się podoba, ale ja jestem pod wielkim wrażeniem tej powieści, czekam na wydanie książkowe, wówczas przeczytam ją na nowo. A czy pani, jeśli wolno zapytać, już zdążyła zapoznać się
z zakończeniem?
– Właśnie zamierzam to zrobić. Ciekawa jestem bardzo, czy autor wyjaśni zniknięcie Wokulskiego. Pan już wie, on wyjechał czy skończył ze sobą? – Kobieta wpatrywała się w Klemensa natarczywie.
– Szanowna pani zaraz sama się przekona, jak pan Prus potraktował nas, czytelników, w tym względzie… – Klemens skłonił się lekko.
Kilka dni temu był przekonany, że bohater Lalki wysadził się wraz z ruinami zamku w Zasławiu, ale przedwczoraj pod wpływem lektury dzieł pewnego filozofa zmienił zdanie. Teraz już wiedział na pewno, jaki los
przygotował panu Wokulskiemu demiurg jego życia.
fragment

 

Sylwia Zientek, Hotel Varsovie. Bunt Chimery – JUŻ W SPRZEDAŻY

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]