„Makabryczne sceny jak z najmroczniejszego filmu rozegrały się na jednej z bocznej ulic Ch. Na Podkarpaciu, 18 czerwca 2014 roku. 46-letni Włoch, Alberto M. odwoził samochodem 32-letnią żonę Helenę do sklepu spożywczego, gdzie pracowała. Razem z nimi jechał 4-letni synek. Jeszcze tego samego dnia ich samochód znaleziono na poboczu, a w nim znajdowało się zmasakrowane ciało kierującej pojazdem kobiety. Obok auta leżał ciężko ranny mężczyzna – Alberto M.”.

Tak rozpoczyna się tragiczna historia, do której doprowadziła chorobliwa zazdrość męża. Okrutnej zbrodni dopuścił się on na oczach swojego 4-letniego dziecka, które oszołomione uciekło z miejsca zdarzenia.

Nie istnieje żadne uzasadnienie tak brutalnego morderstwa. Nie może usprawiedliwić go też choroba czy zazdrość o ukochaną osobę. Bardzo często jednak w kontekście chorej zazdrości powołujemy się na zaburzenia psychiczne, które kierują paranoikiem. Jednym z takich zaburzeń jest Zespół Otella, czyli urojenia związane z niewiernością partnerki, nawet jeśli nie ma jakichkolwiek oznak zdrady czy romansu.

Więcej szczegółów zabójstwa podszytego miłością/zazdrością/chorobą przeczytasz w tekście Wojciecha Gantowskiego „Na oczach dziecka”.

Więcej ciekawych i intrygujących tekstów z zazdrością w tle przeczytasz w najnowszym numerze kwartalnika „Detektyw – Wydanie Specjalne” pt. „Oblicza zazdrości”, w kioskach od 5 grudnia 2017 roku, a także w wersji elektronicznej do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]