Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy kilka dni temu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do mieszkań na terenie Warszawy. Jak ustalili śledczy, 37-latek, w okresie od czerwca do sierpnia bieżącego roku, mógł dopuścić się 8 takich przestępstw, a straty powstałe w wyniku jego działalności sięgają kwoty prawie 300 tys. zł. Mężczyzna odpowie również za posiadanie substancji psychotropowych.

Skutecznością i dobrym rozpoznaniem w środowisku przestępczym wykazali się bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego, którzy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do mieszkań na terenie Warszawy. Funkcjonariusze ustalili, że 37-latek może odpowiadać za przestępstwa dokonywane w okresie od czerwca do sierpnia tego roku na Bielanach, Ursynowie, Wilanowie, Mokotowie, Targówku i Ochocie. Sprawca za każdym razem działał tak samo, okradał mieszkania znajdujące się na wysokich piętrach. Do mieszkań dostawał się przez okna klatek schodowych. Straty powstałe w wyniku jego działalności sięgają kwoty prawie 300 tys. zł. Pokrzywdzonym zabierał dokumenty, gotówkę, biżuterię, zegarki, laptopy, monety kolekcjonerskie, a nawet sztabki złota.

Podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli substancje psychotropowe, których posiadanie jest zabronione.

Zatrzymany został już przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniami oraz posiadania środków odurzających. 37-latek przyznał się oraz poddał karze 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]