Prokuratura Rejonowa w Sopocie nadzoruje śledztwo dotyczące doprowadzenia szeregu osób fizycznych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez kobietę prowadzącą jeden z kantorów w Sopocie.

Na polecenie prokuratora 58-latka została zatrzymana 25 października 2018 roku. Doprowadzono ją do Prokuratury Rejonowej w Sopocie, gdzie usłyszała trzynaście zarzutów oszustwa, w tym dwa wobec mienia znacznej wartości.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się  do popełnienia zarzuconych jej czynów i odmówiła złożenia wyjaśnień.

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, który został uwzględniony przez sąd.

Prowadzona przez kobietę działalność  polegała na kupnie i sprzedaży dewiz oraz pośrednictwie w ich kupnie i sprzedaży. Kobieta zawierała z pokrzywdzonymi umowy. Były to umowy pożyczek z przeznaczeniem na inwestycje na spekulacyjnym rynku walutowym oraz na rynku nieruchomości. Najniższa pożyczona kwota wynosiła około 10 000 złotych. Najwyższa suma pożyczek udzielonych przez pokrzywdzonego przekroczyła 1 100 000 złotych.

Kobieta wprowadzała pokrzywdzonych w błąd co do możliwości i zamiaru wywiązania się ze zobowiązania co do zwrotu pożyczki wraz z uzgodnionymi odsetkami.

Działając w powyższy sposób w latach 2012-2018 doprowadziła 17 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę przekraczającą 2 400 000 złotych.

źródło: www.pk.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]