Ponad 60 dolnośląskich policjantów, w tym antyterroryści, wzięło udział w akcji związanej ze zwalczaniem handlu ludźmi. Podczas dynamicznych działań w kilku miejscach na terenie Wrocławia zatrzymane zostały cztery osoby. Wszystkie już usłyszały zarzuty, a za popełnione przestępstwa grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch z nich sąd zdecydował już o tymczasowym areszcie.

Dolnośląscy funkcjonariusze przeprowadzili działania wymierzone w handel ludźmi. Policyjna akcja była precyzyjnie zaplanowana. W działaniach wzięło udział ponad 60 policjantów z wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego, zwalczającego cyberprzestępczość z KWP we Wrocławiu oraz funkcjonariusze z KMP we Wrocławiu. Funkcjonariusze wspierani byli przez policyjnych antyterrorystów z Wrocławia. Dynamiczne działania przeprowadzone zostały jednocześnie w kilku miejscach na terenie miasta, tak aby zatrzymać wszystkie osoby podejrzane o przestępczy proceder.

W wyniku realizacji sprawy w ręce funkcjonariuszy wpadły 4 osoby. Wśród zatrzymanych mieszkańców Wrocławia są dwie kobiety w wieku 32 i 54 lat i dwóch mężczyzn w wieku 34 i 56 lat. Osoby te podejrzane są o ułatwianie prostytucji, czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inne osoby oraz pranie pieniędzy. Zatrzymania to efekt prowadzonego od dłuższego czasu rozpracowania związanego z handlem ludźmi. Wszystkie czynności w tej sprawie policjanci wykonywali pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

W trakcie przeszukania mieszkań i pojazdów należących do zatrzymanych policjanci ujawnili i zabezpieczyli gotówkę, trzy pojazdy marki vw, ford oraz opel o wartości rynkowej 150 tysięcy złotych, marihuanę oraz 20 telefonów komórkowych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli liczne dokumenty, pendrive, laptopy i inne przedmioty świadczące o prowadzeniu agencji towarzyskiej – tzw. domówki. Podczas przeszukania policjanci wspierani byli przez funkcjonariusza służby więziennej wraz z psem do wykrywania narkotyków.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty. W zależności od udziału w przestępstwach usłyszeli oni zarzuty związane z handlem ludźmi, czerpaniem korzyści z cudzego nierządu oraz praniem pieniędzy. Wobec dwóch zatrzymanych osób sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP Wrocław

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]