Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim prowadzi postępowanie przeciwko Krystianowi N. oraz Kacprowi S. podejrzanym o rozbój i pozbawienie wolności pokrzywdzonego. Prokurator przedstawił sprawcom zarzuty.

W toku postępowania prokurator ustalił, że do brutalnego rozboju doszło w nocy z 6/7 kwietnia 2020 roku w Świeradowie Zdroju. Krystian N. i Kacper S. siłą umieścili pokrzywdzonego mężczyznę w bagażniku pojazdu. Następnie po wywiezieniu do lasu dotkliwie go pobili i okradli. Mężczyzna był przez sprawców uderzany w głowę oraz bity po całym ciele młotkiem i metalowym kluczem do kół. Sprawcy grozili pozbawieniem życia, przypalali mu nogi i ręce przy użyciu rozpylanej w aerozolu łatwopalnej substancji. Następnie zabrali telefon komórkowy i papierosy o łącznej wartości nieznacznie przekraczającej 700 zł.

Sprawcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty pozbawienia wolności oraz rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu.

Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania oraz grożącą podejrzanym wysoką karę prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Źródło: pk.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]