Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, 21.09.2019 r., w Witkowicach, w gminie Kęty, gdzie policjanci z wydziału ruchu drogowego oświęcimskiej komendy czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Tuż po godzinie 18 na ulicy Beskidzkiej do kontroli drogowej mundurowi zatrzymali samochód dostawczy marki VW Transporter. Za kierownicą pojazdu siedział 18-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, a obok niego na miejscu pasażera siedziała 16-letnia mieszkanka Witkowic.

Podczas czynności policjanci usłyszeli podejrzane hałasy dochodzące z tylnej części pojazdu. W związku z tym nakazali kierowcy, aby otworzył część ładunkową pojazdu. Wtedy okazało się, że wewnątrz, bez jakichkolwiek zabezpieczeń, podróżuje jeszcze pięciu chłopaków w wieku od 17 do 21 lat oraz… koza w różowych skarpetach. W rozmowie z kierowcą funkcjonariusze ustalili, że wszyscy jechali na osiemnastkę do swojej koleżanki, a koza miała być prezentem urodzinowym.

Kierowca na długo zapamięta ten wyjazd na imprezę, ponieważ za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, nałożyli mandat i punkty karne za przewożenie osób niezgodnie z przepisami i w liczbie większej niż dopuszczalna liczba pasażerów.

Źródło: KWP w Krakowie

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]