Do zbrodni doszło niespełna trzy miesiące temu w Karpaczu na Dolnym Śląsku. Sprawca przyznał się do popełnienia winy.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski poinformował, że Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko Pawłowi M. Zarzucono zabójstwo byłej partnerki w Karpaczu. Do zbrodni doszło w jednym z hoteli 16 listopada 2019 r., gdzie odbywała się konferencja branży optycznej.

– Uczestniczyła w niej między innymi Monika L., jako przedstawicielka jednej z firm. Tego dnia do Karpacza przyjechał również Paweł M., znajomy kobiety i jej były partner. W trakcie rozmowy w pokoju hotelowym Paweł M. zaczął dusić pokrzywdzoną rękoma oraz kablem od żelazka, doprowadzając do jej zgonu. Następnie ukrył ciało kobiety na balkonie i oddalił się z hotelu – powiedział rzecznik.

Prokurator dodał, że policjanci szybko ustalili miejsce pobytu podejrzanego.

Nazajutrz po zbrodni doszło zatrzymania Pawła M. w motelu w woj. zachodniopomorskim.

 – Paweł M. usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia, które wskazują na zazdrość jako motyw. W trakcie przeprowadzonego śledztwa Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze przeprowadziła szereg dowodów, zabezpieczając nagrania z monitoringu hotelowego, przesłuchując innych uczestników konferencji oraz rodzinę i znajomych pokrzywdzonej; uzyskano opinie biegłych, między innymi z zakresu medycyny sądowej – powiedział prok. Czułowski.

Pawłowi M. za zabójstwo może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: polsatnews.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]